| Softe a întrebat:

Unde pot găsi motivația necesara pentru a învăța și a avea o meserie bună și bănoasă?

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Singurul om care poate sa te ajute esti tu. Trebuie sa iti faci o idee despre ce vrei sa faci in viata: ce meserie vrei sa ai, cati bani vrei sa castigi, apoi sa stabilesti care sunt pasii pentru a ajunge acolo si apuca-te de treaba. Orice ti-ar spune cei din jur, daca nu esti hotărât deja ce drum alegi, ai sa combati. "Apuca-te de invatat!"-"Lasa-mă ca stiu ce am de facut!". Sper ca ai inteles ce vrau sa spun. Daca vrei sa te ajute cineva sa incepi sa te auto-motivezi, atunci mergi la cursuri/conferinte motivationale sau la un psihoterapeut bun.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mintea ta. Nu exista nici o motivatie exterioara, fie esti, fie nu esti suficient de puternic

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Trebuie sa te impinga de la spate foamea, altfel daca te sustin mami si tati si-ti fac toate mofturile nu o sa faci niciodata nimic.

| HRemus a răspuns:

Fa ce vrei, in orice domeniu exista unul care castiga mult pentru ca e cel mai bun. Daca iti place ceea ce faci, devii bun, daca mergi dupa bani si nu faci ceea ce iti place, o sa fii slab si o sa ramai "jos".