| anonim_4396 a întrebat:

Unde poti sa te angajezi cu 10 clase?

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Vanzatoare la un magazin mai mic, la o brutarie la facut paine, conteaza mai mult optimismul tau in lume si vei fi primita ori unde ce nu tin( de banci, bursieri etc.)bafta curaj si noroc iti este necesar in viata...de munca se gaseste cap si dorinta sa ai si sa te descurci si sa faci fata locului de munca...

7 răspunsuri:
| otypa a răspuns:

La o fabrica de incaltaminte sau croitorie.sunt multe fabrici care angajea-za cu 10 clase.pai ai angajeza si pe aia cu 8.asa ca stai linistita.

cristian
| cristian a răspuns:

Pe plantatii la cules capsuni si la incercat saltele.
Locurile la impachetat fum si belit bastoane sunt ocupate de intelectuali.

| sufletel13 a răspuns:

Soferie, constructii (faci un curs de calificare costa cam 500 lei) sau amenajari interioare etc

| mariazet45 a răspuns:

Unde gasesti

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

La gunoieri, femeie de servici, la fabrici, vanzator de ziare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La hotele sau femeie de servici la scoala

| cely a răspuns:

Acasa.