| Adina_4603 a întrebat:

URGENT!
stie cineva ce inseamna sa fi consultant in asigurari de viata, sanatate, etc?
multumesc mult!

3 răspunsuri:
| 5yr0Kk a răspuns:

Pai..lucrezi la o firma care se ocupa cu asigurari,,
explici oamenilor ce ofera o anumita asigurare.le asculti cerintele.ce ar vrea si cam la ce pret si dupa aceea trebuie sa faci tu o oferta cat mai pe placul clientului,,

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti agent de asigurari, dai sfaturi, inchei asigurari.

| IustinDiac a răspuns:

Inseamna sa fii unealta unor bancheri imputiti care te exploateaza sa le aduci profit. In realitae lor nu le pasa decat de bani insa te folosesc pe tine sa pretextezi cu orice iti trece prin cap cum ca este in beneficiul asiguratului.