| lulu_9312 a întrebat:

Va rog sa ma ajuta-i vreau sa economisesc bani pentru a cumpara un telefon nou, dar cum? Aveti sfaturi pentru mine?

3 răspunsuri:
| Bii26 a răspuns:

Economiseste ceva in fiecare luna(mai mult sau mai putin) si vei putea dupa aceea sa iti cumperi un telefon!

daca nu poti sa-ti faci abonament si iti va include si telefonul(unele abonamente),[eu am abonament pe vodafone si mi-a inclus si telefonul]

| Lady.Love a răspuns:

Incerci ca atunci cand primesti bani sa nu-i mai arunci pe lucruri inutile, sa cauti in mai multe locuri pentru a lua ceva mai ieftin si incet, incet vei economisi.
Stiu ca prin clasa a 5-a primeam bani sa-mi cumpar mancare si uneori nu-mi cumparam si asa strangeam banii.
Tu ce varsta ai? happy Ca mai poti sa folosesti si alocatia.
Succes! happy

| nicolle_3050 a răspuns:

Economiseste din toate partile.Adica daca iti da mama sau cineva bani de buzunar, pune-i deoparte, sau daca nu poti economisi atati de multi pa cat iti trebuie si nu mai ai rabdare ca sa cumperi telefonul, roaga pe cineva sa iti imprumute si ii vei da tu banii.happy nu stiu.asta e parerea meahappy