| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu aceasta problema. Am de facut in MicrosoftExcel2007 un tabel care nu stiu sa il fac.
"Sa se faca un tabel cu 10 produse (nu conteaza ce produse) fiecare avand un pret de intrare si un pret de vanzare, si sa se calculeze profitul stiind ca TVA este de 25%, impozitul pe profit este de 20% si impozitul dividende este 10%."
Va rog frumos sa ma ajutati. Nu conteaza cum il faceti. Mai rau, mai bun, nu conteaza. Doar va rog ajutati-ma. Va MULTUMESC din suflet. SI VA ROG SA MA SCUZATI DACA AM POSTAT GRESIT.

1 răspuns:
| s3s a răspuns:

Salut! din cate imi amintesc eu intri in Excel si scrii in casutele alea ca si intr-un tabel imaginar cate randuri si coloane vrei tu apoi te duci in dreapta sus in bara la 'Borders' si iti alegi ce tip de tabel vrei. dupa selectezi tot ce ai completat u si iti iese tabelul. sper ca te-am ajutat