| Danutul22 a întrebat:

Va salut!

Am nevoie de putin ajutor, urmeaza sa schimbam sediul la locul de munca iar lucrul asta urmeaza sa fie trecut in contract, deci ma gandesc ca o sa se inregistreze un nou contract.

Curiozitatea e, chestia asta poate sa afecteze cu ceva un posibil credit de nevoi personale la banca pe care urmeaza sa-l fac? Tinand cont ca pentru orice credit ai nevoie de 3 luni minim muncite pe contract la actualul angajator.

Ma gandesc ca, daca se inregistreaza un nou contract e posibil sa apara anumite probleme si as vrea sa stiu daca a trecut cineva prin situatia asta.

In caz ca apare o anumita eroare in sistem, se poate rezolva daca explic bancii care e situatia exacta si faptul ca eu inca sunt la acelasi angajator de 2 ani doar ca s-a schimbat sediul si a fost necesar sa fie inregistrat un nou contract?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te speria ca nu te afecteaza mutatul companiei, este doar o formalitate in acte, nimic care sa-ti afecteze tie salariul, ori creditul bancar si nici contract nou de munca, se ataseaza o anexa si atat.