| IancuRaduk1beno a întrebat:

Vă salut cu respect, am o problema, de data asta vin cu una legată de paypal. Am primit o țeapă pe paypal, am trimis pentru prieteni și familie, am făcut sesizare și am început o dispută cu cei de la paypal pe motivul "Cumpărătorul a declarat că nu a realizat această tranzacție". Ce spuneți am șanse să-mi mai recuperez banii? Au spus să aștept între 15 -30 zile pana analizează sesizarea, dar țin sa cred că n-am ce să-i mai fac. Greșeala mea este că nu am trimis pe Business deoarece acolo intra suma în așteptare, dar pentru prieteni și familie a intrat direct suma și cel mai probabil a retras în contul bancar asociat la cont sau iar ce-am înțeles ca se face se plimbă suma pe mai multe conturi...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti-a tras nimeni teapa, odata ce tu singur AI TRIMIS banii la prieteni si familie, iar faptul ca ei nu i-au primit inca este pentru ca acest trasnfer dureaza pana la 5 zile lucratoare, finind transfer international.

poti sa faci 1000 de sesizari la paypal, ca tu esti unicul vinovat, teapa era daca ti se furau banii din cont, dar odata ce tu singur ai trimis banii altora, nu are ce sa-ti mai faca paypalul.

Nu are importanta ca i-ai trimis personal sau pe business, fiindca banii se primesc tot asa, doar ca fiind transfer international prin serviciile americane poate dura transferul 5 zile lucratoare.

| IancuRaduk1beno explică (pentru Violleta2022):

Pai și dacă am făcut sesizare pentru asta "Expeditorul a raportat că cineva a făcut această tranzacție fără permisiunea sa." chiar dacă eu am făcut transferul și spune că această sesizare este în curs de revizuire mă ajută cu ceva?