| Andreidzx a întrebat:

Vânzările de la un magazin online se duc direct la anaf? Dacă da, dar nu se duc la anaf unde se duc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vanzarile din magazin se depun la banca, direct in contul bancar al magazinului care a vandut produsele respective (daca-i SRL sau SA), sau in contul personal daca este vorba de un PFA.
La ANAF se duc declaratiile de venit!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vanzarile se duc in contul bancar al firmei care vinde.

| Dismally a răspuns:

Toate actele se duc la contabil.

| helpforyou a răspuns:

Cum sa se duca la ANAF vanzarile?

Facturile sunt cele care le poate vedea ANAF-ul si asta daca ai legat programul de emitere facturi la ANAF. Altfel nu.