| vicuflack a întrebat:

Vreau sa devin bogat, ce sa fac?) multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Sa citesti foarte mult, sa inveti, sa fii dedicat ambitiilor tale si sa muncesti cat de mult poti. Prin orice alte metode, chiar daca prin absurd vei ajunge bogat, vei risca sa saracesti in cel mai scurt timp. E prea plina lumea de imbogatiti pe neasteptate (loto, mosteniri etc) care au murit in garsoniere insalubre. De multe ori nu de batranete, ci sinucigandu-se dupa ce si-au pierdut ca niste amatori toata averea acumulata fara munca.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa nu pui intrebari timpite.

| Porcusorul a răspuns:

Am uitat sa spun ceva. Oamenii nu sunt saraci pentru ca n-au avut oportunitati, ci sunt saraci pentru ca nu au stiut sau nu au vrut sa le fructifice. Ca sa stii fructifica o oportunitate ai nevoie de EDUCATIE. Ca sa vrei sa fructifici o oportunitate ai nevoie de AMBITIE. Pentru a acumula avere si a fi capabil s-o pastrezi tot restul vietii, ai nevoie si de ambitie si de educatie.

| DamianTPU a răspuns:

Buna Dimineata! vicuflack happy
Cat de ciudata ar fi aceasta intrebare.
Trebuie sa te ajut. Pentru ca vreau laughing
Poti intra pe site-uri in care faci bani:
neobux.com / inboxdollars.com. Etc.
Sper ca te-am ajutat. :3

| vicuflack explică (pentru DamianTPU):

Mersi dar nu cunosc engleza din pacate