| cosminpetrache a întrebat:

Vreau sa devin sofer uber insa am vazut ca nu renteaza sa fac parteneriat cu o firma. Asa ca m-am gandit sa deschid eu o firma. Intrebarea mea este care este diferenta intre a deschide un SRL si un PFA. Ma intereseaza in principiu care dintre ele e mai buna pentru acest tip de activitate.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Probabil ai văzut că șoferii Uber nu sunt prea bine văzuți de către concurență - ceilalți taximetriști. Au fost și faze violente pentru a-i scoate de pe piață. Deci vezi care e trendul și apoi te bagi