| Cryss001 a întrebat:

Vreau sa fac cursurile de management si de contabil..Am studii medii, dupa ce termin cursurile oare reusesc sa intru la un job de manager? Am tot vazut joburi de manager care nu cer neapărat facultatea de management si ma gandesc ca poate am șanse.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Facand o facultate ai sanse maxime sa ajungi manager, ori, asa cum a spus si Bula, iti faci propria firma si esti General Manager.
Pentru cuunostintele tale, manager inseamna "director".
Intr-o pozitie manageriala, te pot angaja daca: ai o facultate sau un curs de cativa ani, ori ai experinta foarte multa in conducere si administrarea unei afaceri.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Vei putea deschide propria ta firma si te angajezi manager.
Cunostintele de contabilitate te vor ajuta mult.