| bleakk a întrebat:

Vreau sa fac si eu urmatoarea tranzatie la Raiffeisen si vreau sa ma lamuriti in legatura cu anumite lucruri. Am vorbit cu o persoana, director la o multinationala care trebuie ca maine sa imi vireze in contul bancar suma de 500 lei, in schimbul a niste bani pe un joc. El mi-a propus urmatoarea metoda si vreau sa-mi spuneti daca se poate si daca exista vreun risc:imi vireaza banii dupa care ii blocheaza pana cand eu ii dau banii pe jocul respectiv. Si intrebarea este:El nu poate sa si-i scoata inapoi chiar daca eu i-am dat banii?

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

Nu poate vira banii, iar mai apoi sa-i blocheze. Ori ti-i vireaza direct, ori deloc.