| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi creez un sistem mlm de ce am nevoie? ma refer la acte, resurse financiare. etc

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai ai societate comerciala care sa aiba ca activitate comertul cu amanuntul (al produselor pe care vrei tu sa le vinzi) si o a doua activitate import-export (ca presupun ca aduci produsele respective din afara tarii), daca nu atunci numai prima activitate. In al doilea rand trebuie sa ai produsele (adica sa ai un stoc consistent).
Deci trebuie sa ai pregatiti destui bani, in primul rand pentru stoc pentru ca nu poti sa vinzi niste produse pe care nu le ai, pentru materiale publicitare (ex>cataloage), si bineinteles pentru restul de publicitate.

Dar la ce produse te-ai gandit?

| videoblog a răspuns:

Pentru acte, mergi si intreaba la ONRC.

| nico1988 a răspuns:

ITI POTI FACE FIE pfa FIE srl. Din experienta iti spun fa-ti pfa e mai simplu.