| GGnescafe a întrebat:

Vreau sa imi fac card dar nu stiu la ce banca. Voi ce spuneti?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ing sau Bt. Sunt de departe bancile cu cele mai ok comisioane

| ywar a răspuns:

Fa-ti la Libra Bank. Nu te duci la nicio banca. Sunt costuri zero, iti faci pana la 5 carduri si te verifica prin whatsapp pentru a valida deschiderea contului. Este destul de simplu. Imi place ca au simplificat si ca au costuri reduse de administrare. Cardul nu e embosat, dar daca nu mergi in strainatate e ok.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ywar):

@GG: Faci la Libra, apoi cont Revolut si vei avea si card embosat. Eventual si un cont Monese, ca tot sunt ambele moca si la Monese primesti si 15 EUR moca dupa ce incarci minim 10 EUR si faci prima plata cu cardul (functioneaza in genul unui card de cumparaturi). Pentru detalii imi poti da mesaj privat.

| ChawChaw a răspuns:

Libra,ING,Banca Transilvania multe opinii.Insa eu iti recomand Raiffaisen