| Aakuskisy a întrebat:

Vreau să lucrez pe timpul verii si am aproape 15 ani, exista locuri unde as putea lucra? (Bucuresti)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ani este ILEGAL sa lucrezi!

Poti castiga cativa lei ajutandu-ti parintii, bunicii sau rudele pe la treburile din gradini sau gospodarii, dar sub nici o forma nu este posibil o angajare legala, fiindca ai doar 14 ansiori.

| IamDavidC a răspuns:

Îți sugerez ca la vârsta ta să faci o activitate de voluntariat. Consider că o să-ți folosească mai departe!