| Adrianncv a întrebat:

Vreau sa ma angajez pe vara in Timisoara, am 16 ani si am nevoie de un job care se plateste mult, are cineva vreo sugestie?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce stii sa faci la 16 ani daca tot iti doresti un job in care se castiga mult?

| johnnny123 a răspuns:

Să te plătească mult pentru ce? Ce ai tu de oferit din punct de vedere profesional la 16 ani pentru ca cineva să te plătească mult?

| mODIN a răspuns:

La varsta ta poti castiga peste minimul pe economie doar din sport, actorie sau muzica...

| MistarGoGu a răspuns:

La 16 ani job în care se plătește mult? No shitt! Dacă ai " papagal " / abilități de vânzare poate găsești ajutor de agent de vânzări! Răspunzi la telefoane, faci programări ..etc. sau asistent de agent imobiliar same shitt.
Glume / stad-up și cantat la nunti! Dacă ai talent. un pic măcar...
Nici voce NU trebuie! Canta laptop-ul și boxele! Tu dai din buze ca pestele în borcan.

| MistarGoGu a răspuns:

Ca sa câștigi MULT trebuie sa aduci VALOARE / REZULTATE intr-o afacere!
Fie ca vorbim de agenți de vânzări care lucrează pe rezultat *( comision din vânzări), agenți imobiliari sau oameni din top management intr-o companie!
La lucru pe timp *( ora ) intr-un job cu calificare medie *( liceu ) ești slab plătit ca ai concurenta mare! Mulți oameni fac asta!