| kingrobby a întrebat:

Vreau sa mi deschid o firma de jocuri pentru android si ios. Pot sa deschid pfa si nu srl? Stiti cumva unde imi pot inregistra numele firmei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate infiinta o firma, daca indeplinesti conditiile, cu orice forma juridica. Se poate si ca PFA. Toate firmele se inregistreaza la Oficiul Registrului Comertului (ORC) din judetul tau. Acolo trebuie sa mergi prima data pentru rezervarea denumirii firmei si tot de acolo poti obtine toate informatiile necesare si chiar sa-ti intocmeasca actele de care ai nevoie.