| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi deschid un magazin online si nu syiu ce sa implementez sa fie la curent cu anaf

3 răspunsuri:
| anjellique a răspuns:

Daca magazinul tau are un singur angajat (tu), atunci trebuie sa iti deschizi PFA si sa faci declaratia unica o data pe an si sa o depui la anaf ca sa poti plati taxe. Daca faci asa, iti poti face si contabilitatea singurx la firma, sau sa platesti un contabil.
Daca nu vrei sa iti bati capul cu lucrurile astea, exista un site pe care ti-l recomand, solo.ro unde poti sa platesti lunar si iti fac ei toate actele, contabilitatea si iti si depun declaratia la anaf in fiecare an si au chiar pe site un calculator de taxe, ca sa vezi aproximativ cam cat vei plati in total!
Sper ca te-a ajutat raspunsul meu

| danidddddddddd a răspuns (pentru anjellique):

Eu nu ma refer la asta, ma refer la facturi etc, cum trebuie sa le gestionez ca sa fie in regula cu anaf

| anjellique a răspuns (pentru danidddddddddd):

Pai intereseaza-te de pe google, exista o factura standard si completezi datele acolo