| Andreea2804Ioana a întrebat:

Vreau sa trimit un colet unui client si nu stiu cum imi voi primi ulterior banii pe el. Vreau sa trimit acest colet prin intermediul Postei Romane. Cum se procedeaza in aceasta situatie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trimiti coletul cu plata ramburs, respectiv cumparatorul plateste coletul la posta, atunci cand il ridica si posta iti da banii, la cateva zile de la ridicarea coletului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trimiti coletul cu ramburs si in cateva zile vei primi si banii tot prin posta

| Valyasdfg a răspuns:

Deci îl trimiți si va trebui să lași la poștă vreo 20 de lei aia e ca un fel de avans pentru poștă sa fie siguri pentru transport, după care coletul va ajunge la client cam în 3-4 zile acum depinde oraș mie îmi vine in 2 zile prin poștă, după ce îl primește clientul el va plăti coletul plus, transport și acel mic avans, după vreo 3-4 zile îți vin banii acasă prin poștaș sau îți trimit
ei ceva mandat plus avansul acela, să fi atent când scrii valoarea coletului că eu am pățit.o și mi-a trimis bani pe card la Raiffeisen, am scris suma dar nu știu ce au făcut ei de a apărut că cică e gratis, întrebi la ghișeu acolo cum se completează să nu greșești