| papucicu a întrebat:

Vroiam sa va intreb daca e rentabil sa-ti faci firma de constructii in Romania. E multa competitie? Se castiga profit? etc
mersi Romania

Răspuns Câştigător
| Pisla a răspuns:

Depinde ce fel de constructii, dar e fff greu.

a. Constructii drumuri si poduri -> trebuie sa ai relatii sa prinzi proiecte.
b. constructii civile: construire de case etc merge greu, pentru ca oamenii nu au bani; construire de birouri la fel...prinzi greu contracte pentru ca sunt firme mari, cu experienta, cu relatii etc; pentru izolari.sunt la fel fff multe firme.

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

La cum merg treburile la ora actuala, nu.competitie nu exista fiindca ''jocurile'' sunt deja facute.singura sansa care ramane, este,''la mica ciupeala'' unde profitul obtinut nu merita efortul depus.