| CAna98 a întrebat:

Alloha dragilor! Am nevoie sa-mi recomandați edituri de cărți (deja sunt familiarizată cu cele de la bookzone) care să puna mai mult accent pe aspect. Și când zic aspect ma refer la acele acoperiți dure și la pagini mai groase, cu densitate și poate o notă de culoare. Un reper ar fi seria Narnia de la editura Arthur. La aceste cărți am întâlnit astfel de caracteristici doar că această editură se îndreaptă spre segmentul școlar.
Chiar sper că voi gasi ajutor din partea voastră! Many kisses!

Răspuns Câştigător
| AndaAlexandra a răspuns:

Eu ți-aș recomanda cu încredere editura Velvet Story. Cei de la editura sunt profesioniști și deschiși spre colaborare ca produsul final sa fie pe placul autorului.
Cât despre cărțile cu coperta dura trebuie discutat cu editura. Astfel de cărți sunt mai costisitoare și nu știu câte edituri mai sunt dornice să investească în ele. Mai ales că se caută tot mai mult cele electronice.
Este o alegere care trebuie luată împreună cu editura și tipografia cu care colaborează.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aspectul, dimensiunile si restul pretentiilor de calitate al tiparirii trebuie sa discutati in trei: tu (autorul), editura si tipografia, luand in calcul ideile si posibilitatile fiecaruia!

| CAna98 explică (pentru Bula):

Mi-am dat seama de asta și eun t in căutare de cărți care sa ma atragă si fizic.