| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un raspuns la un cadou cultural cu alt cadou din Nichita Stanescu, pentru care ii multumesc, dar mi-a amintit ca, la moartea lui, cineva, intr-o conferinta "in memoriam"spunea ca se intilneau des si discutau despre un subiect care il preocupa mult pe Nichita si anume metafizica.Isi aminteste cineva cine este acel om? E tot un om de litere dar eu nu-l mai retin.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este vorba de pictorul Sorin Dumitrescu.

1 răspuns:
| christabell a răspuns:

Nu stiu de conferinta, nu cumva poetul Nicolae Dragos? El afirma ca Nichita Stanescu avea, s-au si-a castigat dreptul de nebunie...