| Kokohae_4809 a întrebat:

Am compus si eu o poezie, vreau pareri.

"Mergem spre lumina, Spre locul fericit, Uitandu-ma in zare, Fiind mai fericit, Ca-ci stiu ca e cu mine, Iubirea cea de-o viata, pe care-o pretuiesc, Si care ma rasfata.
Stiind ca maine sigur, noi doi ne-om revedea, strangadu-me in brate, soptindu-ne ceva.
Persoana ce-o iubesc si care ma iubeste, mereu e lange mine, purtandu-se fieste, ca-ci dragostea e mare, la fel si suferinta, ca-ci stiu ca pana maine noi nu ne-om mai vedea.
Avand un singur scop acela de a iubi, fiind mereu alaturi ca niste mici copii, ca-ci dimineata, noi doi ne vom trezii, spunandu-ne cuvinte dulci, "Te Iubesc " tu sa stii.
Si asta e adevarul, nimic nu ne desparte, ca-ci cele doua inimi mereu sunt strans legate, fiind mereu alaturi, nimic nu le desparte, ca pe niste hainute prea bine asortate.
Eu te iubesc enorm, as face chiar orice, sa fii tu fericita, sa ai tot ce-i mai bun."

From Smoke to his sweet love Mikky

6 răspunsuri:
| MARIAmaria_6247 a răspuns:

M'ai lasat cu gura cascata.Deci...Wow.Nu am ce sa spun! Daca ai voce, fa un cantec.Te voi ajuta sa'l lansezi :p il dau la toti cunoscuti... Poti sa ajungi cineva
Nu iti irosi talentulwinking

| LionDen a răspuns:

Eu zic sa-ti dai glont si sa mai inveti romana.Mai ai de invatat, dar daca e prima e ok.

| cess a răspuns:

Superba! maria are dreptate, ar trebui sa faci ceva cu talentul tau :* nu multi au darul de a scrie. bafta multa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa scrii, invata sa scrii: ''ca-ci'', ''la fel'' se scriu ''caci'' si ''la fel''. Acel ''ca-ci'' se repeta obsedant. Nu se lasa spatiu intre virgula si cuvantul precedent, doar intre aceasta si cuvantul care urmeaza. Puteai sa te chinui sa faci si tu o versificatie mai acatarii.
In ce priveste valoarea sa, textul e fad, banal, redundant etc etc.

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Mai ai de invatat din arta asta poetica.
No offense,dar ce-i drept, in ziua de azi tot romanul se pune pe scris, chiar daca nu prea au trecut pe la orele de romana si nu au deschis o carte in viata lor.Pentru cei care au facut-o, tot respectul!
Si pentru tine respect ca ai curajul sa te "aventurezi" in ale poeziei.Bafta in continure si poate ajungi sa ma depasesti si pe mine.

| Nastia a răspuns:

Caci se scrie legat, ai multe greseli gramaticale.In rest e f draguta.