| unul1 a întrebat:

Am de facut un proiect pentru scoala cu cativa colegi si trebuie sa facem o carte postala (suntem din Bistrita) in care trebuie sa "felicitam" un liceu care a implinit 150 de ani si un profesor care a predat la liceu a inventat cartile postale. Mi-ati putea da niste idei despre ce mesaj am putea sa le scriem, despre cum ar putea sa arate cartea postala si altele? Proiectul e descris pe larg aici https://www.facebook.com/......5332677332

Multumesc anticipat si promit funda!

1 răspuns:
| ADRIANooN a răspuns:

Salut. am o idee sper sa va iasa cat de cat cum gandesc eu. pai luati o poza cu acel liceu si inca o poza cu acel prof si faceti o carte postala impartita in doua intr-o parte (stanga) sa fie prof inventator al cartii postale si ii scrieti anul cand s-a nascut si cand a murit (ex: 1923-1987) si mai scrieti inventator al primei carti postale in anul xxxx si locul si asta le treceti tot sub poza cu profu ala si in dreapta e liceu si sub el scrieti 150 de ani de la infiintare si prima poza cu liceu o puneti aia veche de cand a fost infiintat si apoi inca o poza cu liceul azi daca mai exista si scrieti sub poza veche anul infiintari si apoi sub poza asta noua scrieti anul asta ceva de genul sub poza veche (liceul din anul xxxx de alta data) si poza noua (liceul in rezent anul xxxx) xxxx- reprezinta anul care trebuie sa il scrieti voi. succes sper ca va foosit la ceva