| Cosmin_9328 a întrebat:

Are ceva daca stau in prima banca?

P. S:Sunt in calasa a treia!

Răspuns Câştigător
| Cosmin4Fan a răspuns:

Eu cred ca n-are nimic in clasa a treia! Funita:d.

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Nu este nicio problema daca stai in prima banca.Dar exista anumite dezavantaje,pentru unii,iar pentru altii,avantaje.
Daca esti de fel mai obraznic,neastamparat,atunci a sta in prima banca este un dezavantaj. Pici direct in ochii profesorilor si a invatatoarei,iar daca nu esti cuminte ai de pierdut.
Daca iti inveti foarte bine lectiile,statul in prima banca devine un avanaj: Cand vrei sa ridici mana si vrei sa fii numit,profesorii te pot vedea mai bine si astfel vei fi ales.
Cred ca ti-ai dat seama ca depinde numai de tine daca a sta in prima banca, in orice clasa (mai ales in clasele mari, cum ar fi a7a,a8a...),este un avantaj sau un dezavantaj. happy

| 100SweetSmile4you a răspuns:

De ce am impresia ca ai postat aceasta intrebare,care scuza-ma, este un pic cam stupida, doar pentru a-ti da fundita de unul singur?
Am observat ca @raresr44 a mai primit fundite de la tine...
Si nu,nu este o problema asta,ci faptul ca raspunsurile la care a primit el(de fapt tu,@Cosmin) fundita,nu erau cele mai bune.
Poate asa ai fi apreciat tu, ca acela era un raspuns bun, dar...este ceva foarte subred la mijloc!
Si,in plus,ai acelasi avatar pe ambele conturi.
Se vede ca nu te pricepi la siretlicuri. Daca te-ai fi priceput,nu si-ar fi dat seama nimeni de ce faci tu...
Te rog,nu mai astepta funditele "mura-n gura" (expresie populara)!
Ci,mai bine,tine cont de urmorul sfat:
DOCUMENTEAZA-TE
DESCOPERA
CUNOASTE
Acestea sunt ingredientele pentru a da raspunsuri cat mai bune,a avea cat mai multe raspunsuri castigatoare si,de ce nu,a deveni chiar un Expert TPU.
Presimt ca voi primi "stupid" din partea ta, dar nu ma intereseaza!
"Ma agit prea mult", vor crede unii.Dar m-am saturat sa vad cat mai multi mebri care aplica acest "truc". Doresc corectitudine si dreptate.La ce folos funditele? Sunt mai pretioase decat imaginea pe care ti-o faci in ochii celorlalti?

| TraficantaDeVisee a răspuns:

Bv tie eu is clasa a patra dar depinde daca e bine sa stai sau nu in prima banca e clar ca daca porti ochelari trebuie sa stai intr-o banca mai in fata dar poti sa stai acolo fiindca vezi minunat la tabla fundita?

| JoJo a răspuns:

Eu stau in prima banca de cand ma stiubig grin N-are ce sa fie.

| Anddrea a răspuns:

N-are nimic. Poti sa copiezi in prima banca fiindca profesorul e cu ochii dupa aia din ultima.

| DudaYeah a răspuns:

Ce? nu are nimic. chiar este foarte binewinking de acolo se vede toata tabla, toata clasa in fata si nu te chinui sa vezi ce scrie invatatoarea (in cazul tau) pe tabla din stanga sau din dreapta. si eu am stat in prima banca si e f. bine.

| trifescugabriela a răspuns:

Nu are nimic! Stai in prima banca pe buna pace! Nu patesti nimic!

| RфZaημtzα a răspuns:

Nu are nimic.Este foarte bine pentru ca vezi si mai bine si o sa ai note mari.O sa fii foarte activ la oare, nu are cine sa te deranjeze.
Succes la scoala!

| Gufiii a răspuns:

Nu dar daca esti vorbaret doamna invatatoare iti va face observatii daca esti cuminte nu are nimic

| PikaRawrr a răspuns:

Nu, din contra. e foarte bine chiar, auzi ce zice profesorul si retii mai repede ca acasa sa nu mai ai de invatat asa mult si la teste evident vei sti mai bine thumbs up

| Zac a răspuns:

Te vede invatatoarea sau invatatorul, nu poti vorbi prea mult cu colegul, iti vede tot ce ai in banca si incepe mai mult de la tine.

| Patricia a răspuns:

E chiar foarte bine!winking

| xAvrilx a răspuns:

Si eu stau in prima banca[clasa a 6a].E bine pentru tine.La mine nu.In clasa a6a e mai greu si ai nevoie sa copiezilaughing.
Funda? i need onewinking

| barbrastreisand a răspuns:

Da. O sa te manance Baba Cloanta.

| PiinckLovee a răspuns:

Draga,Cosmin.

Daca stai in prima banca inseamna ca esti un elev silitor, iar invatatoarea ta apreciaza asta, nu e nimic rauwinking.