| Dara a întrebat:

Astazi am primit un email interesant.
"Galeriile de arta Saatchi fac un clasament cu cei mai renumiti artisti din
sec XX. BRANCUSI era pe locul 2 la 300 de voturi distanta de Picasso dar a
fost depunctat cu 2000 puncte initial pe motiv ca nu era votat masiv din
Romania.
Voteaza si TU. Sa le aratam ca ne pasa de artistii nostri, sa le aratam ca suntem ROMANI! Iti ia doar 30 secunde (acum e pe locul 18, inca poate fi salvat).
http://www.saatchi- gallery.co. uk/artvote/
Votati Brancusi! Din cati artisti sunt acolo.500 la numar, doar Brancusi
este din partea Romaniei...chiar merita sa il votam... e doar un click."
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
leonardk
| leonardk a răspuns:

Am primit si eu e-mail-ul si am postat aceeasi propunere acum o luna cred si am fost balacarit ca l-am depunctat votand la maniera asta. Sper sa fie asezat acolo unde ii este locul. Brancusi este unic si irepetabil!

8 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Eu am incercat sa il votez pe brancusi, dar la el si alti cativa artisti apare ca deja am votat, ceea ce nu e adevarat...chiar imi pare rau pentru el sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok.am votat. sper sa reusim sa-l aducem pe primul loc.laudabila initiativa ta.

| Moneyandfame a răspuns:

Forta.

| Leea1234 a răspuns:

Constantin brancusi, are un vot si din partea mea!
multumesc, dara! fara tine nu as fi stiut de acest top, iar acum brancusi cu putin ajutor din partea noastra, poate va ajunge acolo unde merita!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

L-am votat si eu pe Brancusi, din patriotism, dar...si pe Dali, pentru ca imi place la nebunie.

| cristinadaniela33 a răspuns:

E putin gresit mailul pe care l-ai primit, a fost depunctat tocmai pentru ca primea prea multe voturi de pe IP-uri din ro, pe cand restul artistilor aveau votanti de nationalitati diferite. I-am dat si eu un vot pentru ca sunt romancahappy desi e cu siguranta gresit sa spui ca brancusi e mai important decat picasso sau invers, de ex. Un artist ramane un artist! E unic si valoros in felul lui

| ele30 a răspuns:

Buna super initiativa am votat sper sa il ajutam sa ajunga in top