| anonim_4396 a întrebat:

Ati citit vreo carte a lui Milan Kundera? Ce carte imi recomandati?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu iti recomand Viata e in alta parte, dar si Iubiri caraghioase (e un volum de povestiri), Gluma si Nemurirea. Astea patru mi-au placut cel mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E unul din autorii mei preferati. Toate-s faine. Cel mai tare mi-a placut Valsul de adio.

| crizantema a răspuns:

Ion, Cartea nunti, Maitreyi, Enigma Otiliei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit 4 carti de-ale lui(Cartea rasului si a uitarii, Imposibila usuratate a fiintei, Gluma, Iubiri caraghioase -in ordinea asta), iar cel mai mult mi-a placut Imposibila usuratate a fiintei. Daca tot ai de gand sa-l citesti, eu ti-as recomanda sa incepi cu primul lui roman, Gluma, si-apoi sa continui cu celelalte cronologic, pentru ca daca treci de la ultimul roman la primul o sa ai o dezamagire. Daca nu ai foarte mult timp la dispozitie sau nu vrei neaparat sa-l 'aprofundezi' pe Kundera, atunci eu iti recomand sa citesti Imposibila usuratate a fiintei.