| codrincodrin a întrebat:

Avem maine de prezentat la civica un mic joc de rol cu tipul familiei monoparentale. Avem noi de scris scenariul. Am zis ca mama creste singura 2 copii gemeni, tatal i-a parasit cand aveau un an. Colegii de la scoala raman mirati cand afla ca Vasilica nu are tata, atunci can aveau de scris membrii familiei. Mama il linisteste spunand ca i-a crescut cu dragoste. Mai aveti idei? Ma gandeam sa descriu tatal sau ceva de genul. Mama sa le arate poze.

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Da, e buna ideea ta! Poti zice ca mama lor mai plange cand e singura acasa, dar niciodata cand e de fata cu ea pentru ca vrea sa isi creeze o imagine de femeie puternica in fata ei si ca ii vorbeste frumos de tatal ei mereu si ii spune sa nu se simta dezavantajata fiindca nu are tata fiindca are toata iubirea ei (a mamei) si in plus isi poate vizita tatal oricand doreste.Bafta! happy

| codrincodrin explică (pentru Floreenofficial):

Pai cum sa-si viziteze tatal daca i-a parasit? Nu stiu exact ce sa scriu.

| Floreenofficial a răspuns (pentru codrincodrin):

Pai i-a parasit din cauza mamei, dar de copil ii pasa si o primeste oricand la el.