| Andreea17M a întrebat:

Buna. Am 17 ani si imi place sa colorez(stiu,sunt prea mare dar e ceva ce ma linisteste). Am multe carioci de la diferite firme, însă multe dintre ele ies pe cealaltă parte a cărții de colorat. Îmi poate recomanda cineva care mai are sau stie, niste carioci care sa nu iasa pe cealaltă parte a paginii? Mulțumesc frumos

Răspuns Câştigător
| MistarGoGu a răspuns:

Gimp, CorelDraw sau soft-uri de grafica! Nu mai consumi banii pe chestii care poluează! Plastic *( din carioci ) -coloranți din pasta / cerneala sau ce mai conțin cariocile alea! Sau creioane -lemnul din care sunt făcute!

| dullcat a răspuns (pentru MistarGoGu):

Frumos raspuns, dar si tabletele de desenat polueaza destul.La categoria Hai sa incercam sa avem grija de mediu, you can't win. laughing

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumpăra ti carioci de firma speciale pentru desen, cele de la herlitz, gasesti pe google daca cauti carioci pentru desen, sunt scumpe dar merita daca vrei sa faci ceva deosebit. De ce nu faci un curs sau un liceu de desen pictură sa te specializezi pe asa ceva daca asta iti place sa faci.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai putea incerca sa te inscrii la liceul de arte plastice Tonitza din Bucuresti, dar daca nu esti din Bucuresti sau nu ai la cine sa stai poti incerca sa cauti licee la tine in oras care au ca baza artele plastice, si acolo inveti arta desenului, ce carioci sau culori ai nevoie sa pictezi, ei te vor invata tot, in 4 ani vei deveni as.

| Andreea17M explică (pentru CristiDinBucuresti):

Deja sunt clasa a 11-a si fac ceea ce ma pasionează cu adevărat. Într-adevăr imi place desenul însă doar pentru relaxare si timpul liber. Îți mulțumesc pentru sfaturi totusi!❤️

| TimberWolf a răspuns:

Continua sa faci asta daca te linisteste, nimic nu e mai important decat relaxarea, mai ales acum cand stresul e peste tot.
Habar n-am, coloreaza cu creioane! big grin

| ioana748 a răspuns:

Stii ca exista si carti de colorat pentru adulți?
Asa ca poti urma aceasta activitate draguta oricat.
Felicitări,

| simplaexsistenta a răspuns:

Nu esti niciodata prea mare pentru lucrurile care iti plac! Nu zice nimeni ca numai pana la o vârstă poti colora! :D.
Apropo de intrebare...
https://www.colorit.ro/......onale.html
Poate te ajuta! O zi buna

| Wolf1988 a răspuns:

Am o nepotica de 4 ani am sa o intreb si o sa-ti spun ce carioci foloseste ca face niste desene foarte dragute.

| Ionutcercel7 a răspuns:

Da' e simplu, cauti pe Youtube un top cu cele mai bune carioci in bugetul tau si asta e. Gandeste-te sa dai ceva mai multi bani, nu o groaza, dar daca vrei sa faci ceva bun cu ele, nu poti face cu unele la 20 de lei.