| Angel977 a întrebat:

Bună! Am luat un set de culori în ulei de la artix. Problema e ca sunt foarte subțiri, au foarte mult ulei în compoziție și mi-aș dori să fie mai tari, mai vascoase. Există vreun mod prin care să le pot face să fie mai vascoase și mai tari?

Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

Fa un fel de "paharel" de hartie de servetele de bucatarie impaturite in 4 si pune un pic de culoare in el, hartia va "trage" uleiul, it trebuie un pic de experienta si experimente ca sa reusesti sa ajungi la consistenta dorita, dupa ce hartia se satureaza nu mai absoarbe, asa ca depinde de cate straturi pui.

| Angel977 explică (pentru Korkodeln):

Mulțumesc pentru sfat, o să încerc.

| Korkodeln a răspuns (pentru Angel977):

Incearca si daca iti iese bine imi dai o fundita frumos coloratawinking.