| IonDiana a întrebat:

am si eu cateva intrebari : ce probe se dau atunci cand vrei sa intri in dinu lipatti(bucuresti) sectia canto popular. happypentru ca la canto clasic e opera si nu-mi place laughing), cine a dat probele alea ma poate informa si pe mine sa stiu ce sa invat laughing sa ma preg din timp mercii:*

1 răspuns:
| TheMargean a răspuns:

Nu am facut Dinu Lipatii, dar am cunostinte muzicale. Cred ca niste solfegii ar fi foarte bune pentru studiu, vocalize, si bineinteles teorie muzicala!