| ionutza_6253 a întrebat:

Ati putea sa imi spuneti si mie despre ce este vorba in Hronicul si cantecul varstelor de L. Blaga, ca trebuie sa ii fac fisa de lectura si nu gasesc acesta carte.

Răspuns Câştigător
| Monique_3125 a răspuns:

Buna!
http://www.preferatele.com/docs/romana/5/hronicul-si-cantecul19.php

Inspira`te putin; si cauta si tu pe Google; nu cred ca sta nimeni sa-ti spuna despre ce este vorba in aceasta carte...

Si uite-eu am gasit`o!

http://www.scribd.com/doc/976227/Hronicul-si-cantecul-varstelor

:)

8 răspunsuri:
| Raul a răspuns:

Buna! am si EU o rugaminte:ai putea sa nu-ti mai faci temele pe acest site?big grin...de fapt cam tot site-ul te roagahappy

mira
| mira a răspuns:

Este o lucrare cu caracter autobiografic.Cuprinde evenimente incepand cu copilaria autorului pana la tinerete.Nu se poate povesti pe net.

| Monique_3125 a răspuns:

Buna!
http://www.preferatele.com/docs/romana/5/hronicul-si-cantecul19.php

Inspira`te putin; si cauta si tu pe Google; nu cred ca sta nimeni sa-ti spuna despre ce este vorba in aceasta carte...

Si uite-eu am gasit`o!

http://www.scribd.com/doc/976227/Hronicul-si-cantecul-varstelor

:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti temele acasa! Aici nu este loc pentru. asa ceva. Ti-a spus si Raul, iti spun si eu : Ionico, pune-ti mintea la lucru!

| silviasuciu a răspuns:

Buna, sunt sigura ca gasesti cartea la orice biblioteca. Te sfatuiesc sa mergi si sa o cauti, sa o citesti si sa-ti faci rezumatul singura. Orice profesor ar aprecia asta cu mult mai mult decat un rezumat copiat de pe net. In plus, este o lectura ideala in aceasta perioada de sarbatori. Fa-ti o bucurie si citeste-o!
A propos, sunt uluita ca pe net gasesti rezumat, dar nu gasesti cartea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga ionutzo...cartea...o gasesti la biblioteca, asa ca lasa minciunalaughing ca nu o gasesti deoarece cred ca nici nu ai cautat. o si treci la trebuie.winking, mult noroc te pup :X]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga ionutzo...cartea...o gasesti la biblioteca, asa ca lasa minciunalaughing ca nu o gasesti deoarece cred ca nici nu ai cautat.o si treci la trb.winking, mult noroc te pup :X]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hhhha