| nadiaaly a întrebat:

Buna care este pictorul vostru preferat si pictura voastra preferata? Mie imi plac Leonardo da Vinci si pictura lui celebra "Mona Lisa"

10 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Gottfried Helnwein. Google it.

| qtheodora a răspuns:

Leonardo da Vini "Cina cea de Taina""

| dr0wn a răspuns:

Sunt mult prea multi.

Si...nu cred ca exista pictori "rai" cunoscuti.

Eu sunt pasionat de "picturi vizionare"
Visionary Artists

Răspuns utilizator avertizat
| 13 a răspuns:

Hmm cred ca ar fi. Tatal meu, cu pictura fata de pe pod... daca vrei o poza http://www.facebook.com/....../photo.php

| corasa a răspuns:

Pictorul meu preferat este to Salvador Dali.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Îmi plac picturile lui Van Gogh-Lan de grâu cu chiparoşi, Noapte înstelată, Aivazovski şi Vrubel-Prinţesa lebădă http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tsarevna-Lebed_by_Mikhail_Vrubel.jpg

| Raphael a răspuns:

,,Originea lumii" a lui Gustave Courbet, pictat in 1866. Daca nu-l stii cauta-l neaparat. Chiar sint curios ce parere iti va face aceasta capodopera, creata de un socialist rebel care ura ipocrizia.

| Raphael a răspuns:

Cam tot ce a facut Francisco de Goya.

| Grimalkin a răspuns:

Frida Kahlo. Nu am o pictura preferata, fiecare are povestea ei.