| Sigmund a întrebat:

Ce program imi recomandaţi pentru redactarea unei reviste? Dar pentrua unei benzi desenate?

Răspuns Câştigător
| JustLiveYourLife a răspuns:

Buna! Eu iti recomand photoshop. Mama mea a redactat o revista in acest program. Sper ca te-am ajutat.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cu PowerPoint rezolvi foarte frumos.

| Sigmund explică:

Cunosc power point şi cred că nu este necesar.

| JustLiveYourLife a răspuns:

Andreiano, intr-adevar photoshop este pentru poze dar se pot redacta si reviste. Cum am mai spus mama mea a redactat una cu acest program. Depinde cat esti de priceput.

| JustLiveYourLife a răspuns:

Multumesc mult pentru fundita!

| andreiano a răspuns:

Photoshop e mai mult pentru poze. Din câte ştiu, instrumentul profesional prin excelenţă pentru editarea de ziare reviste este ăsta: http://8.quark.com/ Nu ştiu cât costă, destul de mult oricum, ceva de ordinul sutelor de dolari.

| andreiano a răspuns:

Evelinik12frumusik, prin analogie aş putea spune că un pictor bun ţi-ar putea picta o poză pentru buletin sau paşaport. Dar de ce să piardă timpul să o facă dacă există un instrument specializat pentru aşa ceva?
Din câte ştiu, majoritatea redacţiilor ziarelor şi revistelor folosesc QuarkXpress. Opţiuni legate de aşezarea în pagină le faci mult mai uşor în Quark decât în Photoshop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adobe InDesign este mai potrivit pentru crearea revistelor, are o interfata grafica similara cu photoshop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un creion, o guma, un caiet cu foaie velina si mult timp liber(din experienta )

| Dianov_Maxim_1987 a răspuns:

Fotofix. Foto servicii în Chișinău. Online foto redactare.
Web-site: http://www.fotofix.md/online-editor.html