| DyDyy23 a întrebat:

cum fac sa ma fac cunoscuta in cariere de disayner? Astept pareri.Raspunsul cel mai bun primeste Funda!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E drum lung... În primul rând, ar trebui să dispui de talent nativ, pasiune și originalitate. Dacă ești creativă/inventivă, perseverentă, te poți afirma, dar nu fără un efort asiduu și constant, fără o "școlarizare" specială în domeniu! La început e bine să lucrezi pe lângă un maestru în domeniu, un om de la care ai ce învăța, mai apoi să-ți deschizi propria afacere.
Meseria de designer nu se bazează nicidecum doar pe inspiraţie şi talent, ci și pe cunoașterea anumitor tehnici. Știu că e o "ambiție" la care visează toate fetițele, încă de când încep să creeze rochițe păpușilor... Dar, dacă nu-ți lipsește încrederea în tine, curajul și maxima implicare, ai șanse. Chiar dacă începi cu pași mărunți, important este să-i faci... înainte. Să nu dai niciodată înapoi!

1 răspuns:
| Wøodenpints a răspuns:

Cred că un început bun ar fi să înveți mai întâi cum se scrie designer.