| BrOnaJeu a întrebat:

Cum se face o capra de anul nou? Mai precis mecanismul care o face sa clampane.

Răspuns Câştigător
| xXdoareuXx a răspuns:

Botul care este format din 2 parte de lemn legate printr-o balama iar prin partea de jos este o gaura in spatele balamalei prin care se trece o sfoara si este prinsa in cuie de limba. si la corp cred ca te descurci

3 răspunsuri:
| Msmile a răspuns:

Uita-te pe youtube. Acolo o sa gasesti multe tutoriale.

| Jawsz a răspuns:

Am avut la noi la scoala.Deci fa-i capu din niste lemn, apoi fa-i o gaura la cap. Dupa aceea, pui franghie in gaura aia si tragi de ea.Am facut si eu una.

| Juiana a răspuns:

Botul este format din doua lemne care au un arc si care au o balama si pe mandibula caprei este legata o sfoara si se trage de ea si clampane.Scuzati greselile!