| Adina_4189 a întrebat:

Imi spuneti ceva carti romantice, si si autorii lor?
Inafara de seria "Amurg". Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| miauu a răspuns:

Ovidiu teroi-viata ca o tabla de sah

o viata dulce amara

alessia leba-numai pentru tine un secret

nicolae kruss-istoria iubirii

geacar george-eu visez el...

andreea popp-cum sa nu suferi niciodata

Lucian dant-celelalte povesti de dragoste

graham greene-sfarsitul unei iubirii

cele 7 secrete ale cuplurilor fericite

10 răspunsuri:
| larisa_6959 a răspuns:

Invitatie la vals de Mihail Drumes
Maitreyi de Mircea Eliade

| georgiana a răspuns:

Lorelei -Ionel Teodoreanu,Garabet Ibraileanu-Adela,Gib I.Mihailescu-Donna Alba,Rusoaica;Lev Tolstoi-Anna Karenina,Maidanul cu dragoste-George Mihail Zamfirescu,Romante pentru mai tarziu-Ion Minulescu,Delirul-Marin Preda,Necuvintele-Nichita Stanescu,Prins-Petru Popescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Charlotte Bronte-Jane Eyre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe aripile vantului de Margaret Mitchel, Nascuta in gheata, Nascuta in foc, Nascuta in rusine de Nora Roberts, Tentatie de Jude Deveraux, Pretul nesocotintei de Mari Balogh...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jane Eyre de Charlotte Bronte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocuri periculoase-Judith Mcnaught. Puntea suspinelor- Elspeth O'Brien.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*
Maitreyi de Mircea Eliade, Pe aripile vantului de Margaret Mitchel, Arthur Golden - Memoriile unei gheise, ultima o recomand e cea mai frumoasa carte pe care am citit-o in ultima perioada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matainiile de Florence Barclay, de asemenea alte carti scrise de ea, Promisiunea de Danielle Steel... f bune.

| darkeyes a răspuns:

Dama cu camelii de Alexandre Dumas e foarte buna:X
Merita citita:*

| magdastoica a răspuns:

Iti recomand cu cea mai mare placere MANSFIELD PARK de Jane Austen. Delicios de romantica! De asemenea ai putea sa incerci sa vezi si ecranizarea care poarta acelasi nume. ~Magda