| bracelets a întrebat:

M-am apucat de ceva vreme sa fac bratari impletite. Aveam un stoc limitat de ate aduse de parinti din Franta care mi s-a terminatsad. Stiti vreun magazin in judetul Neamt de unde pot cumpara fire de goblen? am nevoie urg.mersi mult

Răspuns Câştigător
| moodyblues a răspuns:

Eu sunt din neamt.maine dimineata trec pe acolo sa vad daca mai existalaughing caci si eu vreau sa ma apuc de tricotat si promit ca te anunt!

6 răspunsuri:
| moodyblues a răspuns:

Misiune indeplinita.am fost deci:vis a vis de magazinul ala de haine georgia este si unul de goblene si tot ce vrei. daca tot nu stii pe unde vine mergi la posta noua, statia ozana, magazinul de inghetata, vis a vis de muzeul de istorie sau cum vrei sa-i zici tu locului ala.treci tracerea de pietoni dar nu inspre muzeu ci inspre spital adica o iei tot inainte.mai mergi putin si dupa un magazin cu vreo 3 trepte sau numai stiu cate, de fotografie este si magazinul de textile. mai vezi si la winmarkt(petrodava)la etajul 4 ca am luat si eu de acolo acum cateva luni.sa imi spui daca nu te-ai ratacit

| Yumitsu a răspuns:

Probabil de la orice magazin unde se vand tot felul de bucati de materie si ate. poti sa faci din ate de mosor, daca le pui in mai multe straturi. eu asa fac cand mi se termina firele de goblen.

Fac si eu asa bratarihappy

mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la mercerie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama are multe fire sunt din tg. neamt si iti spun ca daca vrei ata de goblen trebuie sa ei un set intreg cu tot cu model si panza. sunt ionut ungureanu si iti multumesc cs te-am putut ajuta sall

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nu stau in neamt stau la bucuresti dar imi poti da si mie cateva modele de bratari am o gramada si nu stiu ce modele sa mai fac

| Liviu3478 a răspuns:

Cred ca unde au la vanzare si goblenuri.