| anonim_4396 a întrebat:

odata m-am uitat cu google earth undeva in zona braziliei unde face granita cu bolivia sau nu mai stiu sigur da pe acolo in zona.si am vazut un lucru foarte ciudat.am dat la zoom pana unde se putea vedeau orasele si terenurile arabile. am gasit la intamplare o zona plina cu copaci si in centru am vazut ca un patrat dar era doar marginile {laturile}zidite din piatra sau din ce erau ele dar inauntru era vegetatie normala si sase patratele ca niste cladiri egal departate dar erau zidite din acel material galbui sau alb {in orice caz erau cladiri}. nu putea fi vorba de un oras contemporan deoarece zidurile {patratul cel mare era patrat perfect]. am incercat sa dau mai mult zoom dar o aparut alb si scria in afara ariei de acoperire sau ceva de genu. m-am gandit mult ce putea fii dar dupa un timp mi-am adus aminte ca mai demult citisem un documentar despre un oras Z se numea sau el dorado cum il numeau conchistadorii si dupa niste descrieri facute de niste acestia acest s-ar afla cam in zona in care am vazut eu chestia aia dar inca nu a fost descoperit desi se pare ca exista. spuneti-mi va rog cine stie daca putea fi orasul Z SAU CE PUTEA FII va rog mult scuze ca am scris mult. apropo am pierdut coordonatele chestii aleia am mai incercat sa-l gasesc da nu l-am mai vazut.

Răspuns Câştigător
| iChaz a răspuns:

Inseamna ca ai vazut asta -> http://www.couriermail.com.au/......5818448453

2 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Nu te lasa inselata de un program happy Probabil sa fi fost o eroare din cauza faptului ca nu se stie ce este acolowinking

| TommyMiller a răspuns:

Felicitari! ai descoperit orasul Z! este normal sa nu-l mai gasesti caci nu este de sine statator ci migreaza! Apare pe harta odata la 100 de ani! Peste exact 100 de ani de cand -ai vazut iti va aparea din nou! Stai de paza si...succes!