| madelf a întrebat:

Buna prieteni!
Oare se merita sa dau 7 milioane pe un aparat foto digital de la Fujifilm?

8 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Dintre aparatele compacte(cam la $200=600roni) f bine lucreaza Canon PowerShot SX130 IS http://reviews.cnet.com/......67832.html
Despre cele mai bune compacte(cam la $250) te poti documenta si de aici: http://reviews.cnet.com/best-10megapixel-cameras/?tag=contentMain; contentAux

| georgesur a răspuns:

@Brutus90, cam bati cimpii cind afirmi ca Fujifilm face doar role de film iar camere digitale face sub licenta.Sub licenta cui?
Fujinon sunt lentile de aparat de fotografiat şi de binocluri: inclusiv din cele mai utilizate lentile de televiziune din lume.
Clear Shot serie de 35mm camerelor compacte, Fotorama serie de aparate de fotografiat instant, Fujifilm FinePix seria de aparate foto digitale compacte, FinePix S5 Pro foloseste tehnologia Fujifilm Super CCD, inclusiv F-mount compatibil pentru SLR-uri digitale. Ei au dus la crearea de Japonia primului calculator electronic, numit FUJIC, finalizat în 1956.Produc CD-uri, DVD-uri
si inca multe altele.
PS- Sony (ce-o dai pe locul 3) stii ca nu prea le are cu lentilele? Optica si-o ia de la Carl Zeiss!

| CapitanuSemafor a răspuns:

NU! Fujifilm sunt producatori de role de film (au fost ma rog) iar acum s-au gasit sa produca niste aparate cu nu stiu ce licenta pentru a face bani.
Daca vrei un aparat iti iei numai Canon si Nikon, ei fac aparate de vreo 100 ani si sunt expertii in domeniu. Recomand cel mai mult Canon daca este sa alegiwinking Eventual un Sony Cyber-Shot, daca vrei si un loc 3 in clasamentul firmelor bune care le recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita deloc.raspunsu meu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. De banii aia iti poti lua un Nikon, care este o firma mult mai buna.

| hastemele a răspuns:

Am Sony de vreo 4 ani, sunt foarte multumit de el. nu stiu ce teorii cunoasteti voi despre aparate foto Sony merita toti banii, trebuie schimbat are doar 7. 2 mpx, daca mi-as luat alt aparat tot un Sony mi-as lua

| ioana_3024 a răspuns:

Nu. iti recomand (la 399 lei) un Canon super tare A3150.
are o prietena si face poze geniale.

| deepindesire a răspuns:

NU! Era 2 mil la oferta!