| Adry05 a întrebat:

Saptamana viitoare am o auditie pentru un musical si trebuie sa interpretez un monolog. Nu prea stiu unde si ce sa caut. M-ati putea ajuta cu cateva exemple? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca ai vreo carte de Shakespeare sau de Cehov, uita-te prin ea, sigur vei gasi monologuri. Sunt piese clasice si cred ca te-ar putea scote din impas.

| Adry05 explică (pentru OoBunnyoO):

Chiar m-am uitat in Shakespeare si am gasit intr-o piesa un dialog foarte interesant in care as valorifica mai multe tipuri de emotii si mimica doar ca nu stiu daca imi este permis sa citesc pentru 2 persoane simultan. Ai idee?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Adry05):

Nu stiu, imi pare rau.

Daca ai timp, poti eventual sa pregatesti doua si daca te lasa, poti interpreta dialogul.

| Adry05 explică (pentru OoBunnyoO):

Asta o sa fac, multumesc frumos!

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Adry05):

Pentru putin. Ma bucur ca te-am putut ajuta.

5 răspunsuri:
| Gabriel_Nicolas_1994 a răspuns:

Incearca clipurile de pe youtube de la TEDx, poate gasesti inspiratie.