| gabi_2574 a întrebat:

Sunt Gabi din Botosani si sunt in dubii, iar multi nu au stiut ce sa-mi spua. Sunt in clasa a 8-a si trebuie sa-mi aleg un liceu si ma gandeam la liceul de arta la profilul muzica, dar problema este ca nu am invatat inca nici un instrument.Se merita sa ma duc acolo, care sunt avantajele si dezavantajele acelui liceu, pot avea un viitor bun daca merg la acest liceu? Va rog sa-mi raspundeti pentru ca sunt intr-o ceata totala!

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Din cate stiu eu ca sa mergi la asemenea liceu trebuie sa ai anumite aptitudini.

| Adelinesmile a răspuns:

Sora mea este la liceul de arta din clasa 1, dar s-a plictisit si acum ii displace total sa mai cante la vioara. Eu sincer nici platita nu as merge la un liceu de arte pentru ca se invata mai putin carte si mai mult instrument. Nu te sfatuiesc sa mergi dar este alegegerea ta.

| gabi_2574 explică:

Va multumesc de ajutor. Oricum mai am 2 luni de gandire. Sper sa ma hotarasc repede.

| deepindesire a răspuns:

Hih, Liceul Stefan Luchian.Gabi daca nu ai invatat inca la nimic serios, nu te poti duce la arte.Clar,ai de dat si probe si e cam incarcat programul.Si eu am vrut la arte si tot la muzica, la chitara, dar am picat probele.

| Incubus a răspuns:

Problema este ca de aceea te duci acolo ca sa inveti nu ca sa apofundezi sau sa predai ce stii deja, o alta problema ar fi sa iti placa cu adevarat nu pentru un viitor(mai ales daca te referi la unul de vedeta)daca esti deja in ceata mai bine renunta ca nici usor nu e deloc, e frummos sa poti canta la un instrument dar poti invata si in paralel cu niste cursuri private sau daca gasesti pe cineva sa te invete grati(un prieten cu rbdare)muzica e frumoasa dar sa iti si placa(sa canti nu sa asculti)