| Cor7ezz a întrebat:

Am 2 monede de1000 schilling Austriac fiecare. Dupa cat am vazut pe net sunt de aur si au 12, 15%grame, si valoreaza ceva bani ( dupa parerea mea). Ce sa fac cu ei? Sa-i dau la amanet? sau la banca? Astept Raspuns dau funda

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Poti intreba un anticar despre valoarea lor si cat iti ofera pe ele, dupa care poti incerca sa le vinzi cu pret mai mare pe net pentru ca la prima evaluare mai poti adauga lejer 25-35%.

6 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nici la amanet nici la banca, cauta un colectionar. Ai putea lua cam 2000 lei pe una sau mai mult, depinde de starea lor.

| justyoung9 a răspuns:

Eu consider ca la banca se apreciaza valoarea corecta a lor

| Cor7ezz explică (pentru justyoung9):

Mersi de sfat, mai astept si alte pareri sau sfaturi...

| fockewulf a răspuns:

Banuiesc ca sunt monede comemorative, din ce an sunt?

| Buzatu_Florin_1994 a răspuns:

Da-i la smenari pe strada