| SERIOUX a întrebat:

Am primul numar din ziarul Tribuna, autentic, in stare foarte buna si as dori sa stiu cat valoreaza. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Vorbim de o istorie aici, aproape 130 de ani (ai putea tocmai de aceea sa-l lasi pana anul viitor cand se vor implini 130 de ani), poate chiar sa-l inramezi. Nu pot sa-ti spun cu exactitate cat valoreaza, piata de antichitati romaneasca e foarte subreda dupa cum probabil ca stii deja. Tu trebuie sa-l duci la un autentificator care iti va spune mai multe. Am vazut numere din 1940-50 vanzandu-se la peste 100Ron, vorbim aici de un numar si mai vechi. Nu vei scoate o avere, asta e clar, dar poate ca ai sanse sa scoti in jurul a 100Euro iar daca ai noroc si dai peste vreun colectionar atunci, cine stie?happy

2 răspunsuri:
| Delia_Mihaela_1986 a răspuns:

Caută pe net.

| SERIOUX explică (pentru Delia_Mihaela_1986):

Genius! Mersi pentru nimic!