| LostHappiness a întrebat:

Imi cer scuze daca nu este potrivita intrebarea pentru aceasta categorie. La genul liric, argumentarea unei poezii, se introduce si povestirea pe etapele sibiectului? thinking Mz.

Răspuns Câştigător
| Essence a răspuns:

Nu. doar genul epic are povestire pe momentele subiectului.
in genul liric, la argumentare poti descrie peisajul povestit, figurile de stil folosite(adjective, comparatii, enumeratii...), imaginile artistice ( vizuale, audititve...).
atat.
happy
take care.

3 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Genul liric nu are etapele subiectului. Doar cel epic! Funda?

| Caaty a răspuns:

Genul liric nu are momente ale subiectului.Asta e doar la genul epic

| deadea23 a răspuns:

La apartenenta la genul liric nu.
La liric trebuie sa scrii marcile eului liric, prezenta figurilor de stil si imaginilor poetice, explicatia titlului si daca vrei compozitia.
La multi ani!