| IIIx333III a întrebat:

Imi puteti spune lucruri despre istoria siteului? Sau, despre Raluca? Sau... orice altceva despre istoria siteului, despre cum a ajuns el foarte cunoscut pe net. Funda pentru cel mai complex raspuns. Mersi.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Despre istoria TPU gasesti ceva aici: http://www.adevarul.ro/......74501.html si aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/TPU.ro. Raluca nu mai este la TPU, ultima zi a fost pe 15 octombrie, a plecat la alta slujba. In prezent administrator este Stela Cristea. Poti vedea echipa TPU in fotografia din Adevarul (primul link). Portalul a inceput sa functioneze la 25 noiembrie 2008, recent a sarbatorit 2 ani. Numai bine!

4 răspunsuri:
| jvEcu a răspuns:

Site-ul TPU (Toţi Pentru Unu) este o reţea socială, o platformă online de întrebări şi răspunsuri, lansată în noiembrie 2008. În prezent deţine un loc de frunte în rândul unor astfel de pagini web.

Comunitatea TPU.ro a fost cotată cu locul întâi la categoria "User Generated Content" la Webstock Awards 2009

Utilizatorii îşi oferă reciproc soluţii la problemele cu care se confruntă, împărtăşind între ei cunoştinţele şi experienţa proprie. Astfel, în iunie 2010, utilizatorii TPU.ro, în număr de peste 50. 000, au generat aproape 200. 000 de întrebări şi 1, 2 milioane de răspunsuri, timpul mediu de răspuns pentru o întrebare fiind de circa 16 minute.

Este criticată existenţa utilizatorilor rău intenţionaţi sau cu un grad de cultură mai redus care postează întrebări sau răspunsuri fie cu conţinut licenţios, fie lipsite de seriozitate şi care dăunează imaginii site-ului.

De asemenea, unii utilizatori sau simpli vizitatori ai site-ului sunt dezamăgiţi de faptul că întrebările puse de ei nu primesc răspuns în timp util sau la nivelul aşteptărilor.

Alteori întrebările postate şi răspunsurile devin adevărat teren de dispută între utilizatori, deşi site-ul se autodeclară că nu este un simplu forum.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Uite aici tot ce vrei sa stii: http://www.adevarul.ro/......74501.html

| Armyanka a răspuns:

Pai...site-ul asta (cred) ca a fost folositor multor persoane și persoana respectiva i-a spus prietenului sau și tot asa a ajuns TPU cunoscut. Iar Raluca... a creeat acest site(cred). Fundita?

| Armyanka a răspuns:

Cine a votat răspunsul meu stupid îl dau d******i