| katherine1336 a întrebat:

Maine ma duc la niste preselectii ca trebuie sa iau la niste cursuri de teatru. Imi e frica sa spun monologul cu intonatie, poate ma incurc. Monologul meu e mai trist, cum as putea sa il interpretez?

Răspuns Câştigător
| robertandrei0001 a răspuns:

Saluthappy trebuie sa crezi ceea ce spuihappy adică acel text sa vina de la tine, ca și cum acele cuvinte sunt ale talehappy, repeta mult și ai multă încredere în tine! bafta multa! Aștept sa ne spui cum a decurs. Funda pls:3

| katherine1336 explică (pentru robertandrei0001):

Multumesc frumos! A decurs bine, acum sper sa iau preselectiile, miercuri voi afla! happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interpretează pentru tine și vezi ce iese. Dacă ție îți place, de ce să nu le placă tuturor?

| Basthet a răspuns:

Bună, Katherine!
Imaginează-ți că ești chiar personajul care spune monologul, că ai trecut prin ceea ce a trecut el și că suferi la fel ca el. Ar fi recomandat să cunoști bine contextul monologului, adică ceea ce s-a întâmplat înainte de el, dar și ceea ce urmează după el. Într-un cuvânt, să cunoști bine piesa din care face parte monologul. Ai grijă ca și părul, machiajul și hainele să se potrivească cu toate acestea.
Succes!

| katherine1336 explică (pentru Basthet):

Multumesc mult pentru sfaturi! Apreciez happy happy

| Basthet a răspuns (pentru katherine1336):

Cu plăcere! happy

| KaraMaslow a răspuns:

Ce ai facut pana la urma la preselectii?