| Adina981 a întrebat:

Buna TPUlove struck! As vrea si eu sa stiu cum se scrie cu diacritice pe PC! FUNDA love struck!

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Apesi Shift si Alt in acelasi timp si se activeaza diacriticele, iar daca mai apesi inca odata asa se dezactiveaza.

2 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Jos, în bară e un buton pe care scrie EN. Dai click pe el şi alegi RO.
Apoi, încerci tastele din dreapta, de lângă P şi L
De lângă P ---> ă,î,â
L ---->ş, ţ
Sau Control Panel -> Regional and language options -> Details

Pa, pa!

| SapioiT a răspuns:

Http://j.gs/781273/tastatura-romaneasca-alt-dreapta
Dupa ce instalezi, setezi tastatura noua ca default, tii apasat ALT din dreapta apoi una din urmatoarele taste, iar el iti face alte caractere:
q a e s d c t i l p [ | ],.