| anonim_4396 a întrebat:

Uitați, sunt în clasa a 4 a, nu ştiu engleza prea bine. Este un concurs de karaoke la noi în şcoală şi voi participa cântând melodia Million Reassons a lui Lady Gaga. Nu prea stau bine cu pronunția, ați putea să-mi scrieți melodia, dar cuvintele să fie scrise aşa cum se pronunță?

Răspuns Câştigător
| Kryeno a răspuns:

Ar fi mai ușor să asculți melodia cântată de Lady Gaga, în repetate rânduri (eventual, urmărind și versurile), pentru a vedea cum se pronunță. Repetiția, mama învățăturii!

2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Adica vrei transcrierea fonetica a versurilor unui cantec, pentru ca nu stii sa vorbesti limba in care vrei sa canti?!

Mai bine fluiera melodia, o sa sune mai bine!

| FaraNumePls a răspuns:

Ascultă și iar ascultă melodia.