| simonaiolanda78 a întrebat:

Bună ziua
Dacă a înghețat anul 6 la usamv Bucuresti, se poate transfera în anul 2025 la usamv Timișoara?

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Bună ziua! Transferul între universități, mai ales în cadrul unor programe de studiu similare, este posibil în anumite condiții, dar depinde de regulamentele fiecărei instituții.

În cazul transferului de la USAMV București la USAMV Timișoara, va trebui să iei legătura direct cu secretariatul USAMV Timișoara pentru a afla exact condițiile pe care le impun. În general, universitățile au nevoie de:

Cerere de transfer - În care specifici motivele transferului.
Situația școlară - Notele și creditele obținute până în prezent.
Aprobarea facultății - Transferul trebuie aprobat de către decanul ambelor facultăți.
Corelarea programelor - Dacă există diferențe semnificative între programele de studii, ar putea fi necesar să completezi anumite cursuri.
Contactează secretariatul USAMV Timișoara pentru detalii despre transfer și perioada în care se pot face astfel de solicitări.

| BuzilaHoria a răspuns:

Buna ziua! Nu stiu, cu placere anticipat!

| simonaiolanda78 explică (pentru Vvistula):

Mulțumesc